Tagi
WSZYSTKIE PRODUKTY MOGĄ BYĆ TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ CZEKAJĄ TYLKO ABY JE ZAMÓWIĆ ZAPRASZAM!! BRANSOLETKA - jedyne 10 zł
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
free counters

EKORE

KREATYWNY RECYKLING

ArtStacja
wtorek, 28 czerwca 2011

Poprzedni weekend 25 i 26 czerwca 2011 r. dla instruktorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „MISERICORDIA” Caritas i Fundacji Kreacja Magia Rąk był bardzo pracowity.

Realizowany przez obie placówki pierwszy etap projektu EKORE został zwieńczony sukcesem. 2 dni promocji kreatywnego recyklingu w ramach obchodów „DNI BIAŁEJ PODLSKIEJ”  miało bardzo pozytywny odbiór wśród mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. W naszym namiocie pojawiło się wiele osób zainteresowanych naszymi pomysłami. Wiele osób zdecydowanych na zakup naszych produktów z papieru było zaskoczonych alternatywną opcją … samodzielnie pod okiem fachowych instruktorów mieli okazję za darmo poznać tajniki sztuki wyplatania z papieru.

Zwieńczeniem akcji proekologicznej była licytacja największego w europie kosza z papierowej wikliny. W licytacji prowadzonej przez samego marszałka Sejmu posła Franciszka Jerzego Stefaniuka z redaktorem Radio Biper Mariuszem Maksymiukiem wziął udział Prezydent Miasta Andrzej Czapski. Finalnie najwyższa ofertę złożyła Pani Barbara Chwesiuk, właścicielką firmy Bialcon. Poseł Stefaniuk stwierdził nawet, że ta mała kobietka składa się jedynie z serca, ale jak się okazało podczas licytacji nie brak jej charyzmy i woli walki, do końca nie oddała satysfakcji posiadania największego kosza w Europie nikomu innemu. Dzięki temu jednak, bialski Caritas i Fundacja Kreacja - Magia Rąk uzyskają 700 zł na cele statutowe.

EkoKosz został wykonany przy udziale osób niepełnosprawnych przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Misericordia Caritas oraz Fundację Kreacja - Magia Rąk ze zwrotów gazet lokalnych tygodników takich jak: Tygodnik Podlaski, Słowo Podlasia, Echo Katolickie
EkoKosz jest jednym z pierwszych działań proekologicznych obu organizacji w ramach projektu EKORE. Celem projektu EKORE jest propagowanie idei Kreatywnego Recyklingu.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie odpowiedzialni społecznie partnerzy i sponsorzy projektu:

  • Akustica Med – Systemy Wspomagania Słuchu; ul. Sadowa 14 (lok.16), 21-500 Biała Podlaska (www.akusticamed.com)
  • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Elmet; ul. Handlowa 1, 21-500 Biała Podlaska (www.elmetbp.pl)
  • Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Renmed; ul. Warszawska 40, 21-500 Biała Podlaska (www.ordm.renmed.pl)
  • Ksemar; ul. Brzeska 130,  21-500 Biała Podlaska (www.ksemar.pl)
  • Przedsiębiorstwo Budowlane Budmar; ul. Rzeźniana 38A, 21-500 Biała Podlaska (www.pb-budmar.pl)
  • Radio Biper (www.radiobiper.info)
  • Biała TV (www.biala.tv)

Zobacz pełna galerię zdjęć dla tego wydarzenia >>>

poniedziałek, 27 czerwca 2011
Transport Ekokosza na murawę boiska podczas dni Białej Podlaskiej
Źródło radio Biper,Słowo Podlasia

Powiedzieć trzeba szczerze że to może i nie był, główny punkt programu, ale pokazanie podczas Dni Miasta Biała Podlaska największego w Europie kosza z papierowej wikliny, ważącego ponad 200 kg, zlicytowanie go przez samego marszałka Sejmu posła Franciszka Jerzego Stefaniuka z redaktorem Radio Biper Mariuszem Maksymiukiem na scenie było momentem gdy bialczanie mogli zobaczyć co sami są wstanie zrobić, zaprezentować, czym pozytywnym zaistnieć a nawet uzyskać w tym czołowe miejsce w Europie a nawet na Świecie. 


FILM - Radio Biper i Biała Podlaska TV zaprezentuje już niebawem film na którym zobaczyć będzie można moment przewozu EkoKosza z siedziby Caritasu ulicami miasta na stadion. Dodać trzeba że przejazd odbywał się w asyście motocykli policyjnych, straży miejskiej i straży pożarnej. Ustawienie kosza przy scenie Dni Miasta Biała Podlaska oraz samą licytację. Zapraszamy już niebawem.


Kosz trafił po licytacji pomiędzy Andrzejem Czapskim, prezydentem miasta aBarbarą Chwesiuk, właścicielką firmy Bialcon, która wraz z mężem przybyła na stadion, właśnie w ręce tej ostatniej. Choć skromna i niewielkich rozmiarów szefowa jednej z największych w mieście firm, nie byłaby wstanie udźwignąć sama tak potężnego zakupu. 
Poseł Stefaniuk stwierdził nawet, że ta mała kobietka składa się jedynie z serca, ale jak się okazało podczas licytacji nie brak jej charyzmy i woli walki, do końca nie oddała satysfakcji posiadania największego kosza w Europie nikomu innemu. Dzięki temu jednak, bialski Caritas i Fundacja Kreacja - Magia Rąk uzyskają 700 zł na cele statutowe.

Moment pakowania EkoKosza na samochód w Ośrodku Caritasu


Przejazd ulicami miasta

Ustawianie kosza przy scenie na stadionie podczas Dni Miasta Biała Podlaska

Mariusz Maksymiuk i poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk, moment licytacji kosza na scenie Dni Miasta Biała Podlaska

Gratulacje składane Barbarze Chwesiuk

EkoKosz został wykonany przy udziale osób niepełnosprawnych przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Misericordia Caritas oraz Fundację Kreacja - Magia Rąk ze zwrotów gazet lokalnych tygodników takich jak:
Tygodnik Podlaski, Słowo Podlasia, Echo Katolickie

EkoKosz jest jednym z pierwszych działań proekologicznych obu organizacji w ramach projektu EKORE.
Celem projektu EKORE jest propagowanie idei Kreatywnego Recyklingu.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie odpowiedzialni społecznie partnerzy i sponsorzy projektu:
Akustica Med
Przediębiorstwo Handlowo Usługowe Elmet
Ośrodek Rechabilitacji Dzieci i Młodzieży Renmed
Ksemar
Przedsiębiorstwo Budowlane Budmar
Radio Biper
Biała TV
czwartek, 16 czerwca 2011
A TERAZ KOCHANI MATERIAŁ WIDEO

Tagi: INWENT Show
17:13, martimax_bialapodlaska , PAPIEROWA WIKLINA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 czerwca 2011
MEGA LICYTACJA EKO KOSZA GIGANTA

wtorek, 07 czerwca 2011
NAJWIĘKSZY PAPIEROWY KOSZ W EUROPIE

Niepełnosprawni uczestnicy oraz instruktorzy terapii z Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „MiSERICORDIA” Caritas wspólnie z instruktorami z Fundacji Kreacja Magia Rąk dnia 6 czerwca 2011 roku zakończyli prace nad EkoKoszem.

Wysoki na 180 cm o średnicy 160 cm ważący ok. 200 kg. kosz wypleciony z papierowej wikliny powstał w 3 dni nakładem pracy kilkudziesięciu osób.

Pierwszego dnia terapeuci WTZ OMC po konsultacjach z instruktorami z Fundacji pod bacznym okiem Z-ca Dyr. OMC Ewy Borkowskiej opracowywali technologie i konstrukcje Ekokosza. Po opracowaniu technologii terapeuci wdrażali w proces produkcyjny modułów kosza niepełnosprawnych uczestników WTZ.

Drugiego dnia od samego rana rozpoczął się pierwszy etap prac nad EkoKoszem. Uczestnicy i instruktorzy przygotowali wszystkie niezbędne materiały do wykonania kosza min. rury kartonowe ze zużytych bel materiału, kartony po produktach spożywczych oraz palety gazet z tzw. „zwrotów”. Patio Ośrodka „Misericordia” Caritas zamieniło się w plac budowy. Wszyscy z dużym zapałem zabrali się w sklejaniu kartonów, z których wykonano stabilną podstawę konstrukcji. Po sklejeniu i pocięciu podstawy budowniczowie podzielili się na dwa zespoły. Jeden skręcał „rurki” z całych gazet, drugi zespół wplatał rurki tworząc zwartą konstrukcje Ekokosza. Pomimo żaru słońca przy dobrej rockowej muzyce prace nad tym etapem budowy zakończyły się późnym popołudniem.

Trzeciego dnia uczestnicy i instruktorzy od samego rana w dwóch zespołach zwijali rurki i wplatali w kosz. Prace dobiegły końca późnym popołudniem . Wykończeniem koszta zajęli się instruktorzy, a uczestnicy sprzątali plac budowy.

Trzy dni ciężkiej pracy zakończone sukcesem będą kolejnym krokiem w planowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej OMC i Fundację Kreacja – Magia Rąk proekologicznej kampanii społecznej promującej nowoczesną formę rękodzieła jakim jest plecionkarstwo z papierowej wikliny. Niezwykła kreatywność obu zespołów jest podstawą tworzenia nowych projektów związanych z ekologią i recyklingiem.

Zobacz pełna galerię zdjęć dla tego wydarzenia >>>

Zdjęcia:
Wojciech Magdziak vel Wierzbicki - ecosu
Waldemar Butkiewicz